#EYE2018: Znamy laureatów konkursu fotograficznego na Instagramie!

Gratulacje dla wszystkich uczestników, w szczególności Jana Malaise z Francji, który głosami użytkowników Instagrama zwyciężył w konkursie!

Wyłonienie zwycięzców konkursu fotograficznego #EYE2018 było nie lada wyzwaniem.

Zadaniem uczestników było zamieszczenie na Instagramie zdjęć na jeden z pięciu tematów przewodnich EYE, czyli Europejskiego Spotkania Młodzieży, które odbędzie się 1-2 czerwca w Strasburgu:

#YoungOld
#RichPoor
#ApartTogether
#SafeDangerous
#LocalGlobal

W nagrodę zwycięzcy konkursu wezmą udział w EYE. Europejskie Spotkanie Młodzieży #EYE2018 odbędzie się już po raz trzeci i zgromadzi kilka tysięcy młodych ludzi, którzy w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu spotkają się z posłami do PE, decydentami politycznymi, przedstawicielami świata biznesu i społeczeństwa obywatelskiego, aby rozmawiać o aktualnych problemach Europy i szukać dla nich innowacyjnych rozwiązań. W trakcie EYE zaprezentujemy również wystawę fotograficzną złożoną z najlepszych zdjęć konkursowych. Więcej o EYE.

Zwycięzcy konkursu będą relacjonować wydarzenie na swoich profilach na Instagramie, podobnie jak my – pamiętajcie, żeby regularnie odwiedzać @europeanparliament.

Łącznie instagramowicze z całego świata zamieścili na swoich profilach ponad 2500 wspaniałych zdjęć. Poniżej prezentujemy najlepsze zdjęcia i sylwetki autorów.

Nagroda publiczności: Jan Malaise z Francji. © @parislovetrash
Nagroda publiczności: Jan Malaise z Francji. © @parislovetrash

O zdjęciu i o autorze
To zdjęcie dotyczy tematu #ApartTogether – zostało zrobione w Paryżu przez Jana Malaise. Autor spotkał tych tancerzy lindy hop przypadkiem pewnego sierpniowego wieczoru na Gare de l’Est. Jako para Laura i Romuald mają tę samą pasję – udzielają lekcji tańca na ulicy i w szkole, którą prowadzą. Jan, francuski fotograf, chciałby zadedykować zdjęcie swojemy przyjacielowi Christophe.

Odwiedź profil Jana na Instagramie.

02_The #YoungOld winner is Helena Georgiou from Cyprus. ©@helenageorgiou
#YoungOld: Helena Georgiou z Cypru. ©@helenageorgiou

O zdjęciu
To zdjęcie dotyczy tematu #YoungOld. Na ulicy w Nikozji na Cyprze natknęłam się na tę różnorodność – opowiada autorka. W lewym oknie, na wpół zamkniętym, siedział stary człowiek. Starzec reprezentuje mądrość, która jest często uważana za szczyt pomyślnego rozwoju człowieka, bo łączy się z takimi cechami jak integralność ego. Przy prawym otwartym oknie stoi mały chłopiec, jego wnuk, który reprezentuje ewolucję i postęp, przejście od dziadka z jego wartościami moralnymi, poglądami politycznymi i przekonaniami religijnymi, aby kreować własną przyszłość.

O autorce
Urodziłam się i wychowałam na Cyprze. Studiowałam architekturę wnętrz, a podczas studiów uczestniczyłam w serii seminariów na temat sztuk pięknych i fotografii. Od tego momentu fotografia stała się częścią mojego życia. Wynikając z głębokiej pasji do kreatywności i detali, moje fotografie wyrażają moje uczucia, a także próbują wyjaśnić moje doświadczenia, podróże i myśli. Uważam, że najważniejsze w fotografice, jak i w całej sztuce, jest wywołanie emocji…

Odwiedź profil Heleny na Instagramie.

03_The #RichPoor winner is Jaime de Lorenzo from Spain. ©@jaimedelorenzo
#RichPoor: Jaime de Lorenzo z Hiszpanii. ©@jaimedelorenzo

O zdjęciu
Valentina w swojej kuchni skarży się na sytuację we wsi Şoldăneşti w Mołdawii: mieszka w Europie, najbogatszym kontynencie, ale wydaje się, że żyje jak przed stu laty.

O autorze
Jaime de Lorenzo jest hiszpańskim fotoreporterem urodzonym w Madrycie. Ukończył dziennikarstwo na Universidad Complutense de Madrid. Miłośnik informacji, zwłaszcza na temat polityki i spraw społecznych.

Odwiedź profila Jaime na Instagramie.

04_The #ApartTogether winner is Alex Maxilu from Romania. ©@alexmazilu
#ApartTogether: Alex Maxilu z Rumunii. ©@alexmazilu

   

O zdjęciu
Romantyczny koncert muzyczny, gdzieś nad Bukaresztem, letni wieczór i ten naszego życia, który wszyscy lubimy wspominać – okres dojrzewania.

O autorze
Uzależniony od fotografii od 10 lat, wierzy, że sztuka jest życiem, cieszy się życiem … Zdjęcia mówią wszędzie tym samym językiem!

Odwiedź profila Alexa na Instagramie.

05_The #SafeDangerous winner is Marco de Groot, Netherlands. ©@marcorama
#SafeDangerous: Marco de Groot, Holandia. ©@marcorama

   

O zdjęciu
Kiedy Alex przyjechał z Madrytu do Amsterdamu, zabrałem go do najlepszych miejsc. Jednym z nich był ten popularny plac w kropki. Alex pasował idealnie do wzoru i prawie się do niego dopasowywał. Podczas edycji obrazu obróciłem obraz, co sprawiło, że stał się bardziej interesujący i idealny dla tematu #safedangerous. To wszystko kwestia perspektywy!

O autorze
Jest 37-letnim konsultantem oprogramowania z Utrecht w Holandii. W wolnym czasie uwielbia podróżować i odkrywać najpiękniejszą nowoczesną architekturę. Dzięki fotografii uchwyca szczegóły, geometrię i wzory, które przyciągają wzrok.

Odwiedź profil Marco na Instagramie.

06_The #LocalGlobal winner is Reinold Aryee from the UK. ©@reinolda
#LocalGlobal: Reinold Aryee z Wielkiej Brytanii. ©@reinolda

   

O zdjęciu
„Wędrujące selfie” to selfie zrobione na wakacjach na Cyprze. Kiedy zobaczyłem ślady odciśnięte w słonym jeziorze, od razu wiedziałem, że selfie z wysokości, mój cień i skala uzyskana dzięki uzyciu dronu mogą połączyć mnie z otaczającą rzeczywistością.

O autorze
Fotograf amator, który próbuje opowiadać historie przy użyciu geometrii, cienia i perspektywy.

Odwiedź profil Reinolda na Instagramie.

 

Więcej informacji na stronie źródłowej: http://www.europarl.europa.eu


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s