W tym tygodniu w PE: Ochrona ludności cywilnej, cyberbezpieczeństwo, blockchain

Ochrona ludności cywilnej w sytuacji katastrof naturalnych, cyberbezpieczeństwo, blockchain – to główne tematy prac Parlamentu Europejskiego w tym tygodniu.

20150422pht45002_original

W środę Komisja Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego zagłosuje nad sprawozdaniem zawierającym propozycje rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy cyberbezpieczeństwa wojskowego. Wśród propozycji znajdują się m. in. bliższa integracja zdolności wojskowych państwa członkowskich, zwiększenie budżetu, zwiększenie ilości personelu mającego za zadanie identyfikować źródła ataków.

Tego samego dnia w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii odbędzie się głosowanie nad sprawozdaniem w sprawie technologii rozproszonego rejestru i łańcuchów bloków. Posłowie proponują m. in. środki służące standaryzacji i wzmocnieniu bezpieczeństwa.

W czwartek Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności zagłosuje w sprawie wzmocnienia Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności, który zapewnia wsparcie państwom członkowskim w sytuacji katastrof naturalnych.

Wysłuchania publiczne
We wtorek posłowie będą rozmawiać z posłami parlamentów narodowych i ekspertami na temat nowych zasad ochrony prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

W środę Komisja Wolności Obywatelskich, Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych organizuje wysłuchanie publiczne na temat rewizji wydatków na programy związane z migracją.

Obserwuj Parlament Europejski na Twitterze, by być na bieżąco.

 

Więcej informacji na stronie źródłowej: http://www.europarl.europa.eu


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s