Zmień swój punkt widzenia: Dom Historii Europejskiej otwiera się 6 maja

Dom Historii Europejskiej – nowe muzeum w europejskiej dzielnicy Brukseli – zostanie otwarte dla odwiedzających 6 maja. ma sprowokować odwiedzających do uważniejszego spojrzenia na historię kontynentu i proces europejskiej integracji. Muzeum będzie otwarte siedem dni w tygodniu,a wejście będzie bezpłatne.

Stała ekspozycja w Domu Historii Europejskiej będzie dostępna w 24 językach. Otwiera ją i zachęta do refleksji nad europejskim dziedzictwem kulturowym poprzez pryzmat ewolucji geograficznego pojęcia Europy. Goście będą mogli przejść – w dosłownym sensie – przez polityczną, ekonomiczną, społeczną i kulturalną historię Europy XIX i XX w. Szczególny nacisk zostanie położony na historię europejskiej integracji.

Pierwsza tymczasowa ekspozycja jest zatytułowana „Interakcje” i pozwoli śledzić na mapie Europy – za pomocą narzędzia track your Europenajważniejsze wydarzenia w życiu gości muzeum i internautów.
„Ten dom mówi o rzeczach, które są nam wspólne, wydarzeniach, które przeżyliśmy razem. To nie jest jedynie Dom Historii Europejskiej, ale również dom europejskiej tożsamości i pamięci” – skomentował projekt przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.
Otwarcie będzie miało miejsce 6 maja o godzinie 11.00 w Parku im. Leopolda i w najbliższej okolicy. Oprócz oficjalnych uroczystości odbędą się pierwsze wizyty w muzeum, zajęcia dla dzieci i warsztaty.
Bezpłatny wstęp do muzeum będzie możliwy przez 7 dni w tygodniu.

Zobacz krótki filmik o Domu Historii Europejskiej

Więcej informacji na stronie źródłowej: http://www.europarl.europa.eu


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s