Zaproszenie na Dzień Europy w Warszawie

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na tegoroczne obchody Dnia Europy w Warszawie.

Dzień 9 maja jest dniem szczególnym dla Europy. Dokładnie 67 lat temu Robert Schuman przedstawił plan utworzenia organizacji, mającej na celu integrację europejską w kwestiach gospodarczych, a dokładniej w zakresie hutnictwa i górnictwa. Mowa tu oczywiście o Europejskiej Wspólnocie Węgla i Stali, która stała się prekursorem Unii Europejskiej. Z okazji rocznicy ogłoszenia Deklaracji Schumana zapraszamy do udziału w cyklu imprez:

5 maja (piątek) godz. 19:00 – bezpłatny pokaz filmu „Toni Erdmann”, laureata Nagrody Filmowej LUX Parlamentu Europejskiego w 2016 roku. Film w reżyserii Maren Ade był także nominowany do Oscara. Pokaz odbędzie się w kinie Iluzjon (ul. Narbutta 50a), bezpłatne wejściówki do odebrania w kinie. Szczegóły na: Link

6 maja (sobota) – Miasteczko Europejskie na Krakowskim Przedmieściu (godz. 10-15). W naszym namiocie znajdziecie ciekawe materiały informacyjne o Parlamencie Europejskim, quizy, konkursy i atrakcje dla dzieci.

9 maja (wtorek) – Dzień Otwarty przed naszym biurem przy ul. Jasnej 14/16a (godz.11:30-14:30). Będzie można sfotografować się na tle budynku PE w Strasburgu, otrzymać materiały informacyjne, spotkać pracowników naszego biura, porozmawiać o Unii Europejskiej i funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego.

20 maja (sobota) od godz. 19:00 – Noc Muzeów. Nasze atrakcje znajdziecie w budynku Sejmu na ulicy Wiejskiej 4/6/8. Wśród nich znajdą się konkursy, quizy multimedialne, materiały informacyjne oraz możliwość porozmawiania z architektem o architekturze budynków Parlamentu Europejskiego.

Zapraszamy!

dzien-europy-2017

Więcej informacji na stronie źródłowej: http://www.europarl.europa.eu


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s